Böbrek taşına arıtma suyu iyi gelir mi ?

Böbrek taşına arıtma suyu iyi gelir mi ?

Böbrek hastaları hangi suyu içmeli ? Ülkemizde sağlığa verilen önem günümüzde daha dikkat çekici bir hal almıştır. Bu doğrultuda uzmanların yaptığı araştırmalar sonucu çeşitli mikrop ve kimyasallarla dolu olan damacana sular insan sağlığını çok büyük derecede etkilemektedir. Temel sıvı ihtiyacımız olan su yun kalitesinin bozulması birçok hastalığı da beraberinde getiriyor.

Sağlıklı ve kaliteli su da olması gereken başlıca bazı özellikleri saymak gerekirse; *birçok hastalığa sebebiyet verecek mikroorganizmalar içermemelidir. *berrak, içimi yumuşak ve en önemlisi kokusuz olmalıdır. *suyunuzda katran petrol gibi insan sağlığını tehdit eden kimyasalların açtığı renk ve koku olmamalıdır. *içimi yumuşak olmalıdır.

Krom, kurşun, cıva gibi bazı kimyasallar sağlığımıza ciddi boyutta zarar vermektedir. Bununla birlikte bazı kimyasalların su da olması suyunuza atık, kirli suyun karıştığının habercisidir. Peki kendimizden önce düşündüğümüz çocuklarımız için bu etkenler ne kadar tehlikeli olabilir? Çocuklarımız özellikle küçük yaştaki çocuklarımızın gelişimi ve direnci tamamlanmadığı için kurşun, civa, nitrat gibi kimyasallara karşı oldukça hassastır.

Suyunuzdaki bu kimyasallar küçük çocuklarımızın zihinsel gelişimini etkilemekle birlikte biz büyüklerde ise kan basıncımızı oldukça yüksek seviyelere taşımaktadır. Zararlı kimyasalları içerisinde barındıran bu su uzun süre içildiğinde böbrek taşı ve ciddi böbrek hastalıklarını da beraberinde getirmektedir. Su arıtmanın önemini bu okuduklarımızdan sonra daha iyi anladığımızı düşünüyorum.

Su arıtma cihazları suyu en iadal hale getirerek sağlığınız için en idal hale getirir, böbrek taşının vücuttan atılmasına ve yeniden oluşmamasında büyük etkenlerden birisisir.

Ürünlerimize göz atın

Paylaş: