Reverse osmosis nedir

Reverse osmosis nedir

Ters ozmoz teknolojisi canlılarda doğal olarak var olan osmos olayından geliştirilmiştir. Canlılarda organdan kana su geçişi anlamına gelir. Doğal olarak meydana gelen ters ozmos olayı çok yoğun ortama baskı uygulamasıyla suyun çok yoğun olmayan ortama geçemesi prensibine dayanır.

Ters ozmoz sisteminde kullanılan yarı geçirgen membran 12-8 angstron gözeneklere sahiptir. Su molekülleri 8-12 angstrondan küçük olduğundan ve iyon elektrik gücüne sahip olduğundan membrandan rahatlıkla geçer. Ancak bakteri ve virüsler 12 angstrondan büyük olduğundan membrandan geçemezler, doğruca atık hattına yönelirler eksi ve artı yüklü iyonların bir kısmı birbirini çeker nötür moleküller oluştururla membrandan geçebilirler fakat bunun bu moleküllerin değeri toplamda yüzde 3’ü aşmadığından arıtılmış su saf su değerlerine ulaşmaz. Bu geçiş hiçbir zaman zararlı miktara ulaşamaz dolayısı ile kaynak suyu özelliği bulunan su elde edilir.

Aqua Clara su arıtma cihazı sızıntıları engellemek için Çift oringli hawsing kullanmıştır. Minimum su basıncı ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır. Kimyasal kullanımına ihtiyaç duyulmaz ve kaliteli üretimi sağlanır 8 -12- 18- 40- 80 litrelik tankları ile musluk, hat alma aparatı ile tüm gerekli techizatları ile tezgah altında ki boşluğa sığa bilecek şekilde tasarlanan tezgah altı su arıtma sistemleri sizlerin evsel içme suyu ihtiyacını karşılamak amacı ile tasarlanmıştır.

Ters ozmoz su arıtma cihazı suyunuzun tat ve kalitesini yükseltmesini sağlar koku ve çözelti azaltır kloru yüzde 99 oranında artmıştır ters ozmoz yazı ayrıca ürün içerisinde bulunabilecek kurşun, bakır, baryum, chrome, civa, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat, selenyum gibi zararlı maddeleri azaltır.

Sizde evinize bir su arıtma cihazı satın almak istiyorsanız bizi arayın size su artıma cihazı ile ilgili bildiğimiz her şeyi anlatalım.

Paylaş: