Su Arıtma Cihazı Suyu Neden Tatlı Değil ?

Su Arıtma Cihazı Suyu Neden Tatlı Değil ?

Bir çok kullanıcımız ilk başlarda su arıtma cihazının suyu neden acı gibi ve tadı niye bozuk gibi sorular soruyor. Bizlerde buradan bazı sebepleri hakkında sizlere bilgi vermeye çalışağız.
İlk olarak sizlere buradan başlıklar halinde neden acı olabilir diye ihtimalleri anlatacağız ve ayrıca çözümleri hakkında bilgi vereceğiz.

  • Eğer ki su arıtma cihazınızın filtrelerini değiştirdi iseniz ilk başlarda tadı bozuk olabilir sebebi ise filtreler tam olarak görevini yapamaz. Bu durumda ise filtreleri değiştirdikten sonra bir kaç defa en az 2 defa tankı doldur boşalt yapmanız gerekmektedir. Doldur boşalt yaptıktan sonra filtreleriniz düzene girecek ve tatlı bir su almaya başlayacaksınız.
  • Su arıtma cihazınız son zamanlarda acı su veriyorsa bilinki artık filtreler görevini yapamıyor olur. Bu durumda yine filter değişimi yaptırmanız gerekmektedir. Eski filtreleri çöpe atın yenisini takın.
  • Özellikle bazı kullanıcılar membrane filtrenin değişimi unuturlar ve değiştirmezler. Alt ve diğer filtreler değişir ama membrane filtre nedense hep unuturlu. Bu sebepten dolayı cihazın beyni olan membrane filtre değiştirilmezse tadı yine bozulabilir.
  • Alkali filtre son zamanlarda çok fazla ön plana çıkmaktadır. Ama ne olduğunu bilmeden alan kullanıcılarımız bulunmakta. Eğer eczaneden bir alkali su alıp tadına bakarsanız biraz acımsı bir sudur. Bu durumdan dolayı cihaza alkali filtre taktı iseniz tadı bozulabilir. Kalitesinde herhangi bir sorun olmaz hatta daha kaliteli bir su olur ama hafif acımsı bir tat oluşur.
  • Son olarak ise 5 aşamalı bir cihaz aldı iseniz 5 aşamalının suyu çok fazla tatlı olmaz bu cihaza ek olarak sizlere tavsiyemiz bir mineral filtre takmanızıdr. Bu sayede daha tatlı bir su içmiş olursunuz ve çayınız vs çok güzel çıkar.

Paylaş: